fbpx wydarzenia | Wydział Historyczny

wydarzenia

W maju i czerwcu 2022 na Uniwersytecie Gdańskim gościć będziemy pięciu wykładowców z University of Michigan-Dearborn (UM-D) oraz szesnastu studentów z tej uczelni. W ramach współpracy pomiędzy Wydziałem Historycznym UG a UM-D zainicjowanej przez Annę Muller (UM-D) i Annę Mazurkiewicz (UG) amerykańscy studenci wraz ze studentami z UG wezmą udział w zajęciach: Intro to Creative Writing oraz Postwar European Cinema.

Podczas Dni Otwartych Wydziału Historycznego UG dzięki uprzejmości p.

W Biegu dla zdrowia w ramach II edycji Dnia Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia, jaki miał miejsce w czwartek 28 kwietnia br. na Uniwersytecie Gdańskim, Wydział Historyczny także miał swoją reprezentację. Nasze koleżanki ukończyły bieg na miejscu 17 z czasem 9.25 min.

Serdecznie gratulujemy doskonałej formy!

Biura Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza pracowników UG na II edycję Dnia Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia w czwartek 28 kwietnia 2022 r.

Na uczestników czeka szereg edukacyjnych pokazów i wykładów, od warsztatów z pierwszej pomocy po konsultacje pielęgniarskie.

Zapraszamy na spotkanie z Konsulem Generalnym Ukrainy w Gdańsku - Oleksandrem Plodystym.

Jak w praktyce wygląda praca przedstawiciela korpusu dyplomatycznego w innym państwie? Co na temat obecnej sytuacji w Ukrainie, która zmaga się z rosyjską agresją już od ponad dwóch miesięcy uważa konsul? Co jego zdaniem jest najpotrzebniejsze i jak postrzega postawę Polaków?

Informujemy, że poniedziałek 2 maja 2022 został ustanowiony Dniem Rektorskim wolnym od zajęć dydaktycznych.

Dziekanat, Biuro Dziekana oraz Sekretariaty Instytutów Wydziału Historycznego także będą w tym dniu zamknięte

2 maja - DNIEM REKTORSKIM | Aktualności - Uniwersytet Gdański (ug.edu.pl)

Jednym z wyjątkowych wydarzeń podczas Dni Otwartych Wydziału Historycznego był pokaz mody Vintage z lat 40-tych, zorganizowany i wykonany przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej Retrospekcja.

Serdecznie dziękujemy GRH Retrospekcja za wkład i zaangażowanie w organizację tego wydarzenia podczas Dni Otwartych. Z pewnością zapadnie on w pamięć uczestnikom pokazu.

21-22 kwietnia br. odbyły się Dni Otwarte Wydziału Historycznego. W piątek podczas Dnia Ukraińskiego w ramch Dni Otwartych Wydziału Historcznego odbył się V turniej szachowy Szachowirówka, zorganizowany przez Plata & Pozorski Chess., którego założycielem jest student historii na naszym Wydziale p. Bartosz Plata.