fbpx Laureaci Programu Wsparcia Humanistyki Gdańskiej | Wydział Historyczny

Laureaci Programu Wsparcia Humanistyki Gdańskiej

Z dumą przedstawiamy wyniki konkursu w ramach Programu Wsparcia Humanistyki Gdańskiej, którego laureatami z Wydziału Historycznego UG zostały:

- prof. dr hab. Beata Możejko, dr hab. Jacek Friedrich, prof. UG, dr hab. Andrzej Woziński, prof. UG, dr hab. Krzysztof Kornacki, prof. UG (Wydział Filologiczny), prof. dr hab. Kamil Zeidler (Wydział Prawa i Administracji)  tytuł przedsięwzięcia: Powołanie na Uniwersytecie Gdańskim Ośrodka Badań Memlingowskich (Memling Research Center)

- dr Julia Możdżeń oraz dr Aleksandra Girsztowt - tytuł przedsięwzięcia: „Zaginiona” i odnaleziona. Kronika Albrechta Finka von Seyboldt (ok. 1530 r.) jako przykład wczesnej recepcji gdańskiego kronikarstwa mieszczańskiego w kręgu hanzeatyckim

- dr Agnieszka Bednarek-Bohdziewicztytuł przedsięwzięcia: Kaszuby i kolej. Opowieści z linii 229 (studium antropologiczne)

Program realizowany jest w ramach Inicjatywy Doskonałości Uczelnia Badawcza (IDUB), a jego celem jest wzrost rozpoznawalności humanistyki gdańskiej w Polsce i na świecie. Skierowany jest do nauczycieli akademickich UG prowadzących działalność naukową w dziedzinie nauk humanistycznych.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji na stronie:

Laureaci | Uniwersytet Gdański (ug.edu.pl)

Program Wsparcia Humanistyki Gdańskiej | Uniwersytet Gdański (ug.edu.pl)

poniedziałek, 4 kwietnia 2022 roku, 12:27